Чи шкідлива натяжна стеля?

На сьогодні модним і естетичним вважається встановлювати у себе вдома натяжну стелю. Та й вартість такого задоволення досить прийнятна. Однак деякі люди, які мріють про новий ремонт, часто задаються питанням: чи шкідлива натяжна стеля? Адже кажуть, що такі конструкції можуть неприємно пахнути і виділяти токсичні речовини. Правда це чи ні – нам належить з’ясувати, адже про можливу небезпеку краще знати заздалегідь.

Стандарти безпеки

Ну, по-перше, у деяких можуть спостерігатися алергічні реакції на певні речовини, і це зовсім не відноситься до поганої якості стелі. Просто у таких людей є особливості в здоров’я, тому вони складніше взаємодіють з навколишнім середовищем, ніж оточуючі. Все залежить від стану імунної системи, тому чітко вказувати на шкоду натяжних стель можна.

Однак існують спеціальні норми, обов’язкові для дотримання всіма виробниками підвісних конструкцій. І це стандарти ISO, розроблені на міжнародному рівні. Отримавши такий сертифікат на свою продукцію, виробник може з упевненістю гарантувати безпеку пропонованих товарів.

Варто відзначити, що наявність сертифіката впливає на вартість робіт – тобто сертифіковані матеріали і фахівці обійдуться істотно дорожче, ніж горе-майстри, які проводять монтаж кустарним способом. Та й гарантію на стелю вони вам навряд чи дадуть. Тому нерозумно заради економії піддавати своє здоров’я і здоров’я близьких такому ризику.

Чи шкідливі ПВХ-стелі?

Отже, варто розібратися: чи шкідливі натяжні стелі в Луцьку? У квартирах найчастіше проводять монтаж конструкцій з тонкого пленчатого полівінілхлориду, оскільки цей матеріал дешевий, міцний і за ним нескладно доглядати. Однак і тут є підступ – ви ніколи не зможете відрізнити підробку від оригінального продукту.

Така плівка не маркується, тому її з великим успіхом для себе застосовують нечесні приватні монтажники. Як правило, беруть вони матеріал гірше і дешевше, а вам скажуть, що покриття французького виробництва найвищої якості. Ось і думайте, як багато ви на цьому заощадите.

Виробники та маркування

Але не варто сильно спокушатися, адже сьогодні плівки, що використовуються для оформлення стель, в основному надходять до нас з Китаю – країни, фахівці якої навчилися підробляти все і вся. Є у них, звичайно, і якісні товари, але знайти їх дуже складно.

У продажу є бельгійські конструкції, які так часто радять «фахівці». Однак варто зазначити, що Бельгія ніколи не займалася виробництвом стель, тому варто тільки здогадуватися, звідки надходить продукція.

Колись ця країна постачала китайські плівки в Росію, але тепер це в минулому. Тому не варто вірити хитрому продавцю, який видає свій низькоякісний матеріал за виріб високого класу. Та й кольоровий сертифікат сьогодні можна надрукувати на будь-якому принтері, так що не ведіться на цей прийом.

Варто зазначити, що якісна плівка не перевищує, як правило, трьох метрів, в той час як китайська досягає п’яти. Але що ж робити? Невже відмовлятися від підвісних стель? Ну, звичайно ж, немає – і далі ми розглянемо, як правильно вибрати матеріал.
'якісна

Вибираємо якісну натяжку стелю

Отже, якої шкоди від натяжних стель китайського виробництва? Визначити це можна легко по неприємного запаху.

Варто розділити вироби на категорії:

  • Стеля після монтажу не пахне, або має слабкий запах, який швидко вивітрюється. Як правило, такий матеріал безпечний і підходить для будь-якої кімнати, навіть для дитячої.
  • Пахне хімією після установки покриття ще тиждень чи два? Це говорить про низьку якість матеріалів. Краще на цей час з’їхати з квартири, поки запах не випарується, оскільки це шкідливо для здоров’я. Для спальні така стеля не підійде, краще його монтувати в туалет або коридор.
  • Якщо запах не зникає тижнями, значить в матеріалі присутній фенол, який дуже небезпечний для людини і тварин. Вимагайте, щоб горе-майстри негайно зняли цей кошмар зі стелі!
  • На жаль, до установки нереально визначити якість плівки. Тому варто заздалегідь вивчити відгуки про натяжні стелі у Львові від компанії, яка буде надавати вам таку послугу. А найкраще заручитися рекомендаціями друзів, які вже співпрацювали з постачальником.

Який реальний термін служби натяжної стелі?

Нарешті, після довгих пошуків хороших фахівців ви стали володарем красивою підвісної конструкції. І тепер перед вами постає інше питання: який термін експлуатації натяжної стелі? На нього ми теж знаємо відповідь.

Незважаючи на те що виробники гарантують довговічність конструкції, ви повинні знати, що все залежить від сукупності факторів, таких як площа приміщення, температура в ньому і вологість. Також важливо не порушити технологію при монтажі, оскільки це теж зіграє не на користь тривалої служби стелі. Крім того, слід регулярно доглядати за своїм придбанням.

Термін служби різних матеріалів:

Тканинний стеля – 15 років.

ПВХ-плівка – 10 років і більше.

Як підвищити термін служби

Від грамотної установки і якості матеріалів залежить термін служби натяжної стелі. Доглядати за такою конструкцією теж потрібно з розумом. Не можна використовувати абразиви і розчинники, тверді інструменти для миття. Гарячою і холодною водою обробляти стелі заборонено, потрібно брати тільки теплу.

Для глянцевому поверхні відмінно підійде нашатирний розчин. Чистка повинна проводитися регулярно, мити потрібно у напрямку шва легкими рухами. Не натискувати, що не дряпати і не терти, особливо глянець! Можна пилососити на низьких оборотах, але тільки не торкаючись щіткою покриття.

При дотриманні всіх цих правил термін служби натяжних стель істотно збільшиться і ваш ремонт буде радувати вас довгі роки. Бережіть своє здоров’я – вибирайте тільки перевірених і сертифікованих фахівців!

Вам може сподобатись

Сатинова натяжна стеля

Сатин виготовлений в Китаї з шовку, бавовни, вовни шляхом переплетення ниток, які щільно з’єднуються між собою. Блиск у матеріалу з’являється […]

Тканинні натяжні стелі

Що собою являють тканинні натяжні стелі? Тканинні натяжні конструкції виготовляються з поліестеру, який додатково обробляється поліуретаном. Таким чином, натяжні стелі […]

Натяжна стеля з фотодруком

Щоб змінити простір житлового приміщення, можна змістити акцент на стелю, прикрасивши його зображеннями. Таким чином, можна істотно перетворити кімнату, додавши […]